Przedszkole otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-17:00. Staramy się, aby plan dnia był dopasowany do potrzeb rozwojowych dzieci, pogody oraz pory roku. Podstawa programowa w naszym przedszkolu realizowana jest w godzinach 8:00-13:00.

 

Ramowy plan dnia:

  • 7:00 – 8:00 – przychodzenie dzieci do przedszkola
  • 8:00 – 11:00 – praca własna z materiałem Montessori, praca indywidualna z nauczycielem i w grupie; w tym czasie (9:00 – 11:00) dzieci przygotowują i spożywają śniadanie
  • 11:00 – 13:30 – zajęcia w naszym interaktywnym ogrodzie lub wyprawa do lasu
  • 13:30 – 15:00 – obiad i czas na odpoczynek
  • 15:00 – 16:30 – zajęcia dodatkowe, zabawa dowolna, podwieczorek, pobyt w ogrodzie, odbieranie dzieci przez osoby uprawnione

Śniadanie dostępne jest w formie “szwedzkiego stolika śniadaniowego”. Dzieci samodzielnie robią kanapki, nalewają herbatę, wodę, sprzątają po sobie, jeśli potrzebują wsparcia, uzyskują je. Mają możliwość usiąść do śniadania tyle razy, ile potrzebują i swobodnie wybrać sobie porę na jedzenie.
Śniadanie w przedszkolu to czas doskonalenia umiejętności samoobsługowych, ćwiczenia kulturalnego zachowania przy stole, komunikacji oraz możliwość nawiązywania relacji społecznych.

Obiad spożywany jest wspólnie po wcześniejszym spacerze. Dzieci dążą do samodzielnego nakrywania do stołów, nakładania jedzenia oraz sprzątania. Nauczyciele towarzyszą w tej nauce dzieciom i w razie potrzeby są dla nich wsparciem. Posiłki przygotowywane są z ekologicznych i zdrowych produktów. Uwzględniamy specjalistyczne diety.